حالت تاریک
  • یکشنبه, 1402/09/12 شمسی | 2023/12/03 میلادی
معاون آموزش و پرورش لرستان مطرح کرد:

اجرای سرود بغض بشر توسط ۱۱۰۰ دانش‌آموز لرستانی

اجرای سرود بغض بشر توسط ۱۱۰۰ دانش‌آموز لرستانی

معاون آموزش و پرورش لرستان گفت: هزار و ۱۰۰ دانش‌آموز لرستانی در ۱۳ آبان سرود بغض بشر را اجرا می‌کنند.

امین رسولی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک با اشاره به هفته بسیج دانش‌آموزی اظهارداشت: همزمان با هفته بسیج دانش‌آموزی بیش از ۱۲ برنامه برگزار می‌شود که این برنامه‌ها در بخش‌های مختلف فرهنگی شامل مسابقات، پویش و برپایی محافل انس با قرآن در مدارس استان و برنامه‌های دیگر است.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها تهیه و تولید سرود( بغض بشر) است که توسط معاونت پرورشی استان آماده شده و گروه سرود یک‌هزار و ۱۰۰ نفره دختران در محل مصلی در روز ۱۳ آبان آن را اجرا می‌کنند.

معاون پرورشی آموزش و پرورش لرستان تصریح کرد: فضاسازی مدارس متناسب با سلیقه دانش‌آموزان، استفاده از ظرفیت فضای مجازی و تارنماها،‌ برگزاری گفتمان سیاسی و بصیرتی با حضور شخصیت‌های در مدارس نیز از دیگر اقدامات و برنامه‌های این ایام است.

رسولی عنوان کرد: حضور دانش‌آموزان در مراسم غبارروبی گلزار شهدا، برگزاری جُنگ‌های فرهنگی، پخش سرودهای مناسب،‌ مشارکت دانش‌آموزان در اجرای برنامه‌های روز راهپیمایی از قبیل اجرای برنامه‌ها و شعارگویی، استفاده از تصاویر شهدای دانش‌آموز، شهدای دانش‌آموز فلسطین و غزه و استفاده از پرچم این کشور در راهپیمایی،‌ دعوت از اولیای شهدای دانش‌آموز و خانواده‌های ایثارگران، جانبازان و آزادگان برای بازگویی زندگی و خاطرات ماندگار، اجرای سرود همگانی یکپارچه با موضوع استکبار‌ستیزی در همه مدارس استان برنامه‌ریزی شده که اجرا خواهد شد.

وی بیان کرد: اجرای سرود در مسیر راهپیمایی ۱۳ آبان توسط چهار گروه سرود دانش‌آموزی شهرستان خرم‌آباد در نظر گرفته شده است.

معاون پرورشی آموزش و پرورش لرستان با اشاره به یوم‌الله ۱۳ آبان گفت: در چنین روزی تعدادی از دانش‌آموزان به شهادت رسیدند و امسال دانش‌آموزان با حضور پرشور در راهپیمایی ۱۳ آبان بار دیگر خشم و انزجار خود را علیه جنایات آمریکا و اسرائیل فریاد می‌زنند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از