حالت تاریک
  • یکشنبه, 1402/09/12 شمسی | 2023/12/03 میلادی
معاون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان:

620 طرح گردشگری برای دریافت تسهیلات معرفی شدند

620 طرح گردشگری برای دریافت تسهیلات معرفی شدند

معاون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان گفت: 620 طرح گردشگری برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی شدند.

به گزارش سفیرافلاک، رونق و توسعه گردشگری یکی از مهم‌ترین مولفه‌های توسعه هر استان است که علاوه بر معرفی آثار شاخص می‌تواند در زمینه اقتصاد هم اثرگذار باشد.

حجت‌الله عباسیان در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: ۱۰۵ میلیارد تومان تسهیلات از محل تبصره ۱۸ برای طرح‌های گردشگری لرستان در نظر گرفته شد که تاکنون ۷ میلیارد تومان از این میزان اعتبار تخصیص یافته است.

وی افزود: ۶۲۰ طرح گردشگری برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده‌اند که بتوانند مبلغ تسهیلات را دریافت کنند و در مرحله بررسی هستند که در جهت رونق طرح‌های گردشگری اقدام نمایند.

معاون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان با اشاره به برگزاری میز گردشگری تخصصی، تصریح کرد: پنج میز گردشگری تخصصی شامل کشاورزی، عشایر، ژئوتوریسم، گردشگری الکترونیک و شهری است که این برنامه با هدف رونق گردشگری و توسعه صورت می‌گیرد.

عباسیان بیان کرد: در راستای اجرای این طرح، دستگاه‌هایی مانند دانشگاه، پارک علم و فناوری و سایر دستگاه‌های تخصصی در بخش‌های مختلف مشارکت دارند و به صورت ویژه و تخصصی همه ابعاد مختلف برای رونق گردشگری در استان بررسی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: یکی از پروژه‌های مهمی که در دستور کار قرار دارد، مجتمع بزرگ ۱۵ هکتاری در خرم‌آباد است که تلاش داریم تا این پروژه به سرانجام برسد و بالغ‌بر ۱۲۰ واحد اقامتی در این مجتمع برای گردشگران ایجاد خواهد شد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از