حالت تاریک
  • چهارشنبه, 1402/09/15 شمسی | 2023/12/06 میلادی
ائمه‌جمعه لرستان:

پیروزی مردم مظلوم غزه قطعی است

پیروزی مردم مظلوم غزه قطعی است

ائمه‌جمعه لرستان گفتند: باطل همیشه شکست‌خورده و حق پیروز است و قطعاً مردم مظلوم غزه پیروز می‌شوند.

 به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام بهروز شمسی‌فر ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه خرم‌آباد، اظهارداشت: آمریکا در این نیم‌قرن فقط با کشور ما اقداماتی ازجمله جنگ تحمیلی، تحریم، ترور، فتنه، آشوب و جنایت‌هایی را انجام داده است و ۱۳ آبان امسال که بسیار مهم است که باهدف مبارزه با آمریکا و دفاع از مردم مظلوم فلسطین، مردم حضور پرشوری خواهند داشت و هرکجا در دنیا جنایتی دیده می‌شود ردپای آمریکا دیده می‌شود.

وی با اشاره به شرایط فلسطین و غزه، افزود: مردم فلسطین سال‌هاست تحت ظلم قرار گرفتند و چند سال است که در محاصره قرار دارند و کودکان زیادی پرپر شدند و این دولت دیوانگان که بهره‌ای از انسان ندارند، چنین جنایت‌هایی را انجام دادند.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد تصریح کرد: دولت انگلیس در تأسیس این رژیم نقش زیادی داشت و آمریکا حمایت‌های همه‌جانبه از این رژیم کودک‌کش داشت که مردم فلسطین عملیات طوفان الاقصی را اجرا کردند و احسنت می‌گوییم به جوانان فلسطینی که در این عملیات بلای زیادی را به اسرائیل وارد کردند.

 شمسی‌فر بیان کرد: بعد از پیروزی حماس، تبعات آن، دولت جنایتکار نتانیاهو را ساقط خواهد کرد و آن‌ها شکست اطلاعاتی سنگینی خوردند و فهمیدند که اینجا امن نیست و در مقابل مجاهدان، ناتوان و ترسو هستند و دولت‌های اشرار عالم که حمایت می‌کنند در این جنایت شریک هستند و روزی به سزای اعمال خود خواهند رسید.

وی عنوان کرد: دولت‌ها باید سفرای این دو رژیم را از کشورشان خارج کنند و اگر حمایت نکنند لکه ننگی تا باد بر پیشانی آن‌ها خواهند ماند.

 

قطعاً مردم مظلوم غزه پیروز می‌شوند

حجت‌الاسلام سید علی حسینی در خطبه‌های نمازجمعه بروجرد اظهارداشت: تسخیر لانه‌جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان سبب شد تا هیمنه آمریکا شکسته شود و امسال با توجه به شرایط منطقه، راهپیمایی ۱۳ آبان پرشورتر برگزار خواهد شد.

وی افزود: باطل همیشه شکست‌خورده و حق پیروز است که قطعاً مردم مظلوم غزه پیروز می‌شوند و شاهد نابودی و زوال رژیم اسرائیل خواهیم بود.

امام‌جمعه بروجرد تصریح کرد: حمله رژیم کودک‌کش اسرائیل به زنان و کودکان مظلوم نشان‌دهنده ضعف دشمن است.

حسینی با اشاره به فعالیت هیئت‌های اجرایی انتخابات گفت: این هیئت‌ها عدالت را رعایت کنند و کسانی تائید صلاحیت شوند که در مسیر انقلاب حرکت می‌کنند.

 

لزوم اتحاد کشور‌های جهان اسلام برابر رژیم صهیونیستی

حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت، اظهارداشت: عاقبت‌به‌خیری در تواضع و فروتنی است و افراد باید از غلو، غرور و خودبرتربینی ممانعت کرده تا در مسیر سعادت حرکت کنند.

وی قدرت‌طلبی را دلیل بسیاری از جنگ‌های طول تاریخ دانست و افزود: عمر سعد به خاطر قدرت‌طلبی به خود اجازه داد که تیغ بر فرزند پیامبر اکرم(ص) بکشد و فرزند رسول‌الله را برای به قدرت رسیدن به شهادت رساندند.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به سخنان امیرالمؤمنین(ع)، عنوان کرد: تلاش مناسب برای کسب قدرت تنها در صورتی خوب است که هدف از به دست آوردن قدرت، خدمت به مردم و احقاق حقوق مردم باشد.

وی زکات علم را نشر آن برشمرد و خاطر‌نشان کرد: اگر انسان در راستای تعالی و سعادت حرکت کند و در این مسیر مشقت‌هایی را نیز متحمل شود، این حرکت یک امر پسندیده و درست است.

حجت‌الاسلام طهماسبی بیان کرد: رژیم صهیونیستی قبل از طوفان الاقصی قصد داشت عملیات سختی علیه غزه آغاز کنند و به اذیت و آزار شدید مردم غزه پرداخته بودند و برای رهایی از این اوضاع اسفناک مجبور به دستور شاه زدن به عملیات طوفان الاقصی شدند و در این عملیات ۱۵۰۰ نفر از نیروهای این رژیم به درک واصل شدند.

وی ضمن اشاره به نقشه کشورهای غربی برای ممانعت از پیشرفت علمی کشورهای جهان، خاطر‌نشان کرد: برای ایجاد نظم نوین جهانی باید در مقابل ظلم ایستاد و اگر تن به خواسته‌های رژیم‌های غربی بدهیم باید از تمامی پیشرفت‌ها عقل بمانیم.

طهماسبی مقاومت را تنها راه دستیابی به نظم نوین جهانی و دستیابی به اهداف عالی جهان اسلام دانست و بیان کر‌د: اگر چند روز آمریکای جنایتکار از رژیم فاسد صهیونیستی حمایت نکند کار این رژیم تمام و به درک واصل خواهد شد.

امام‌جمعه طوفان الاقصی را یک ضربه سنگین بر پیکر رژیم صهیونیستی دانست و افزود: مردم غزه در شرایط سخت و در نبود امکانات و محدودیت‌ها، در مقابل این ستمگران ایستاده‌اند و مقاومت آن‌ها ستودنی است.

وی با اشاره به لزوم اتحاد کشور‌های جهان اسلام در مقابل ظلم و ستم رژیم صهیونیستی بیان داشت: تنها شخصی که تمام‌قد در میدان ایستاده است مقام معظم رهبری می‌باشد؛ رهبرهای دنیا باید از ایشان یاد بگیرند و دست از کاسه‌لیسی استعمارگران دنیای غرب بردارند و به استقلال برسند.

 طهماسبی مسکن ملی را یک موضوع مهم برای کوهدشت دانست و بیان کرد: باید زمین مناسب تهیه گردد و مسئله مسکن ملی به‌صورت جد پیگیری شود چون یکی از مطالبات مهم مردم شهرستان است.

انتهای‌‌خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از